Svatební focení

Jsem Lukáš, fotograf z Prahy a zároveň z okolí Mladé Boleslavi.

Svatební fotografie pro mě znamená velkou zodpovědnost, ale zároveň i spoustu příjemných chvilek při láskyplných momentech, které se svými klienty můžu sdílet.

Nejsem jen ”cvakálek”, ale fotografie je pro mě umění, kterému se musím náležitě pověnovat. Fotografie, které Vám předám jsou ”vymazlené” do posledního detailu, ale zároveň v nich nechávám přirozené nedostatky, které dělají jedinečnost daného okamžiku a zachovají Vaši osobnost.

Svěřte mi Své jedinečné okamžiky, abychom je společně uchovali pro Vás, Vaši rodinu a přátele navždy.

Těším se na Vaši svatbu.

(Více info v prvním odkazu)

 

SVATEBNÍ FOCENÍ

 

Michala Rusanukova is a photographer based in Prague, Czech Republic, where she used to work for a film production company and discovered her love of photography while working on film sets. In 2012 Michala decided to move to New York City as a direct result of her interest in urban lifestyle. Spending 3 years in New York, she decided to pursue photography as more than a way to preserve her memories, but to make it her career.

Meanwhile in NYC, Michala studied photography at the New York Film Academy where she was inspired by many different artists and their work. This exposure and training has given her the knowledge and skills needed to turn what was once just a passion to her livelihood.

Michala’s previous experience in modeling has given her a unique perspective in front of, as well as behind the camera. She attributes this experience to what makes her portrait work stand out as she is always aware of what she is trying to get out of each subject. While Michala prefers photographing people in their environment, she is as comfortable working in studio.

 

(Více info v druhém odkazu)